Henna pudrowa

z architekturą brwi

Henna pudrowa z architekturą brwi

To zabieg koloryzujący, pielęgnacyjny i regenerujący na brwi, w którego skład wchodzi: koloryzacja, geometria oraz architektura brwi.

Podczas zabiegu stosowana jest naturalna organiczna henna pochodzenia roślinnego.
Dzięki jej pielęgnującym właściwościom obok barwienia włosków i skóry uzyskujemy wyraźną poprawę kondycji i jakości włosków oraz skóry brwi.
Nie stosuje się utleniaczy: amoniaku czy nadtlenku wodoru, które mogą osłabiać delikatne włoski brwi.

Zabieg henny pudrowej w naszym salonie rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia brwi i okolic za pomocą specjalnego szamponu. Następnie, aby henna pudrowa jak najdłużej utrzymała się na skórze i włoskach, wykonuje się peeling.
W celu wyznaczenia odpowiedniego kształtu brwi nasz kosmetolog szkicuje na skórze wzór, który pomaga w uzyskaniu pożądanego efektu – tym sposobem ekspertka dopasowuje kształt do twarzy, co jest kluczową rzeczą w temacie stylizacji brwi. Specjalistka posługuje się specjalnymi nićmi i miarkami, co pozwala dobrać idealny kształt do rysów klientki – tzw. metodą geometrii brwi. Henna pudrowa to cała gama odcieni, a nasza stylistka dopasowuje odpowiedni kolor do karnacji klientki – to kolejny bardzo ważny krok w tym zabiegu. Po nałożeniu henny pudrowej na włoski, pozostaje ona do wyschnięcia, czyli około 15-20 minut. Po zmyciu hennu wykonuje się klasyczną regulację brwi za pomocą wosku lub pęsety oraz nakłada specjalny pielęgnujący olejek, który przedłuża efekt zabiegu

Regularnie stosowana henna pudrowa poprawia wzrost brwi nawet o 60%, a włoski odrastają zdrowsze i silniejsze.